Startup Stock Photos

Początkujący przedsiębiorca zwykle jest nastawiony na pilnowanie własnego biznesu, który musi odróżniać się od propozycji konkurencji, jeśli ma mieć szanse na powodzenie. Jednak zatrudnienie księgowej lub szukanie informacji o start-upach to tylko część tego, co powinno się zrobić, aby w miarę pewnie poczuć się na rynku finansowym i biznesowym. Są na nim gracze, którzy od lat prowadzą profesjonalną działalność nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Nie trzeba płacić wielkich pieniędzy za ich wiedzę, nieraz chętnie dzielą się nią zupełnie za darmo. Wystarczy poszukać w sieci blogów o profilu biznesowym. Najpopularniejsze z nich dostarczają solidnej porcji wiedzy, którą można wykorzystać bez względu na profil własnej firmy.

McCarthy & Taggart Group Blog
Marzysz o własnym biznesie, ale nie wiesz jak się do niego zabrać? Koniecznie zerknij na blog McCarthy & Taggart Group. To firma consultingowa, która świadczy usługi outsourcingowe dla różnych podmiotów gospodarczych, w tym zagranicznych firm, które planują otworzyć w Polsce swoje przedstawicielstwo. Jej blog to cenne informacje, które pozwolą przedsiębiorcom dynamiczniej i skuteczniej rozwijać firmę, zakładać czy sprzedawać gotowe spółki lub postawić na coraz popularniejsze wirtualne biuro. Wpisy wspiera wiedza ekspercka finansistów i biznesmenów z wieloletnim doświadczeniem.

finanseodkuchni.pl

Jeśli interesuje Cię, jak zwiększać zarobki, jak oszczędzać nie tylko w firmie, ale również domowym budżecie, jak zdrowo wydawać, aktywnie oszczędzać, sprawdź blog finanseodkuchni. Autorka podkreśla, że jej strona to kobiece spojrzenie na finanse. Techniki liczenia pieniędzy są takie same u kobiet i mężczyzn, ale najczęściej to kobiety właśnie z dużym wyprzedzeniem planują wyjazdy wakacyjne czy też to, jak finansowo zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Sporo dowiesz się także o finansowym bezpieczeństwie.

Bankier.pl
Bankier.pl to kursy walut, oraz wiele informacji na temat pieniądza. Jak inwestować, jak oszczędzać, jak zabezpieczyć swoją przyszłość. Znajdziesz tam specjalny kalkulator wynagrodzeń, dowiesz się ile kosztuje samochód w leasingu, czy też jak podnieść zdolność kredytową i stać się bardziej atrakcyjnym partnerem dla banków. Osoby, które posiadają kredyty, znajdą wiele aktualności również w tym temacie.

Money.pl

Money.pl to spora dawka wiedzy dla miłośników giełdy. Można obejrzeć co się na niej dzieje w transmisjach online, sprawdzić indeksy GPW, WIG20, WIG30, dowiedzieć się, jak wyglądają lokaty oszczędnościowe w złocie. To również dokładny rejestr i baza firm, kody pocztowe do każdego miejsca w Polsce, aktualne podatki, nowości w składkach ZUS. Strona cieszy się zainteresowaniem również mniej zainteresowanych biznesem, ponieważ można na niej znaleźć wzory pism, umów i dokumentów. To także sporo wiedzy w temacie rynku nieruchomości.

prowadzefirme.pl

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą ciekawym blogiem jest prowadzefirme.pl. Zawiera wszystkie podstawowe informacje o krokach, jakie czekają nowego biznesmena aż po informacje, jak założyć działalność poza granicami naszego kraju.