Program e-Rezydencji okazał się dla Estonii ogromnym sukcesem. Obecnie e-Rezydentami jest ponad 18 tysięcy osób, a liczba aplikacji ciągle rośnie. Niedługo przedsiębiorcy będą mogli stać się cyfrowymi rezydentami i korzystać z jeszcze większych możliwości!

Estonia otwiera program e-Rezydencji dla przedsiębiorców

Program e-Rezydencji jest znanym rozwiązaniem, z którego słynie Estonia. Teraz kraj ten ma zamiar wprowadzić kolejne, unikatowe w skali światowej rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorcy jeszcze chętniej będą zakładać tam własne firmy. Estoński rząd planuje bowiem w najbliższej przyszłości wprowadzić program cyfrowej rezydencji dla przedsiębiorców. Będzie to z pewnością ogromny krok dla Estonii i estońskiej gospodarki!

Zalety e-Rezydencji

Obecnie działający program ma sporo zalet. Osoba, która złoży wniosek i zostanie on pozytywnie rozpatrzony, uzyskuje elektroniczną kartę, która pozwala na załatwienie wielu spraw na odległość.

E-Rezydent dostaje sporo praw, które przysługują także mieszkańcom Estonii. Przede wszystkim może on założyć firmę bez wychodzenia z domu, korzystać  z podpisu elektronicznego, zarządzać online swoim kontem bankowym czy rozliczać się z podatków w Estonii.

e-Estonia

Estonia postawiła na intensywny rozwój. Ten niewielki kraj doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ma niewiele do zaoferowania, więc swoją siłę znaleźli w zupełnie innych rozwiązaniach. Większość kraju ma dostęp do internetu, a procedury umożliwiające zakładanie swojej firmy przez obcokrajowca są naprawdę uproszczone i przede wszystkim – szybkie! Większość spraw załatwić można przez internet i nic dziwnego, że kraj ten nazywany jest też e-Estonią.

E-Rezydencja rozwijana w kierunku przedsiębiorstw ma pomóc między innymi w zakładaniu konta bankowego, bez konieczności osobistego stawienia się tam. Dzięki tym i podobnym ułatwieniom, coraz więcej osób będzie mogło zdecydować się na założenie działalności właśnie tam!
Dotychczas z programu e-Rezydencji najczęściej korzystają obywatele Finlandii, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Ten i inne programy, takie jak start up visa, są doskonałym sposobem na poruszenie gospodarki!