Estonia to mały kraj, który cały czas prężnie się rozwija i inwestuje w nowe technologie. W rankingu OECD – międzynarodowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o profilu ekonomicznym zrzeszającej wysoko rozwinięte i demokratyczne państwa, Estonia po raz piąty rok z rzędu zajęła 1 miejsce. To sprawia, że to nadbałtyckie państwo staje się wzorem dla wielu krajów na całym świecie, a Polacy co raz chętniej inwestują w Estonii i prowadzą tam swoją działalność.

Co przyciąga przedsiębiorców?

Estonia posiada wiele czynników przemawiających na korzyść prowadzenia firmy właśnie w tym kraju. Przede wszystkim jest to probiznesowe ukierunkowanie polityki wewnętrznej a co za tym idzie minimalna biurokracja, przejrzysty system podatkowy, niska stopa opodatkowania spółek kapitałowych, a także partnerskie podejście rządu do przedsiębiorców. Dodatkowo możliwość prowadzenia firmy online z pomocą programu e-rezydent, który umożliwia założenie spółki, otwarcie konta bankowego oraz zarządzanie nią bez konieczności wizyty w urzędach. Ponadto rząd Estonii kładzie nacisk na rozwój technologii co przyciąga startupy i daje możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań.

Polskie firmy w Estonii

Stosunki gospodarcze między Polską a Estonią przebiegają pomyślnie. Polska jest jednym z ważniejszych partnerów handlowych dla tego małego, nadbałtyckiego kraju. Nie dziwi więc fakt, że nasze rodzime firmy coraz częściej inwestują w Estonii, a rok 2018 był pod tym względem rekordowy. Prowadząc firmę na terenie Estonii stajemy się bardziej wiarygodni dla kontrahentów i otwierają się przed nami drzwi na pozostałe rynki północnej Europy co daje możliwość ciągłego rozwoju.   

Estonia wydaje się świetnym krajem do prowadzenia firmy dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć lub poszerzyć swoją obecność nie tylko w Europie. Działalność na terenie tego kraju stanowi również dobry wstęp na zaistnienie firmy na rynku międzynarodowym. Coraz więcej polskich przedsiębiorców podbija rynek Estonii. Jeśli myślisz globalnie i chcesz być jedną z takich firm skontaktuj się z nami.