Krypto-płatności są możliwe od kwietnia 2019 roku w wybranych krajach na świecie, w tym kilku państwach europejskich. Pionierem wprowadzenia karty kryptowalutowej, którą możemy płacić za różnego rodzaju usługi jest Coinbase. Firma zrewolucjonizowała płatności umożliwiając użycie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin czy Litecoin. Karta fizyczna łączy się z aplikacją mobilną w której możemy decydować jaką kryptowalutą chcemy zapłacić. Po dokonaniu płatności wybrana kryptowaluta konwertowana jest na dolary lub euro, tak by sprzedawca otrzymał gotówkę w określonej walucie.

Crypterium = światowy zasięg

Estoński startup Crypterium uruchomił kartę kryptowalutową która dostępna jest na całym świecie. Dzięki temu, każdy posiadacz cyfrowej waluty może korzystać z niej w codziennym życiu. Karta została przetestowana przez ponad 5 000 estończyków, którzy używali jej na co dzień płacąc za usługi w sklepach oraz w internecie. Karta została również sprawdzona podczas podróży przez jej twórców i jest dostępna w Europie, Azji oraz obu Amerykach.

Proste działanie

Karta Crypterium to przedpłacona karta debetowa UnionPay, która nie pobiera opłat za transakcję. Wyjątek stanowi dodawanie przedpłaconych środków, wtedy naliczana jest opłata w wysokości 1,5%. Obowiązują również limity – dzienny w wysokości 10 000 USD oraz miesięczny 60 000 USD. Karta połączona jest z aplikacją Crypterium, która oferuje m.in. analizę wydatków i przelewy pieniężne. Kartę kryptowalutową można zamówić z każdego miejsca na Ziemi, a pojawić ma się u nas w ciągu 3 dni roboczych.

Rynek kryptowalut ciągle się rozwija i staje się coraz bardziej powszechny w życiu codziennym. Płacenie w sklepach i w sieci w kryptowalutach to kolejny krok spełniający idee cyfrowego pieniądza. Co będzie następne?