CoinEx to globalny dostawca usług wymiany kryptowalut, który niedawno otrzymał licencję od Estońskiej Jednostki Analityki Finansowej (FIU). Jest to ogromny krok dla rozwoju firmy CoinEx jak i całego rynku kryptowalut.

Co oferuje CoinEx 

Firma CoinEx została założona w grudniu 2017 roku. W ciągu 2 lat firma wypracowała sobie mocną pozycję na rynku kryptowalut. Oferuje szeroki zakres usług handlowych m.in. wymianę monet i handel depozytami zabezpieczającymi, a ich usługi docierają do użytkowników w prawie 100 krajach na całym świecie. Firmę cechują szybkie transakcje oraz bezpieczeństwo funduszy. 

Plany na przyszłość

Dzięki estońskiej licencji, która jest ważna od listopada tego roku, firma CoinEx stała się w pełni regulowaną giełdą kryptowalut zgodnie z estońskimi przepisami. Licencja umożliwia giełdzie świadczenie usług wymiany waluty wirtualnej na walutę fiducjarną oraz usługę portfela wirtualnej waluty. Licencja wyróżnia firmę na tle innych w branży i stanowi potężny krok w rozkwicie firmy. Niedawno rozszerzyli również swoją ofertę usług na platformę iOS, dzięki aplikacji ConiEx iOs, która przyjęła się z powodzeniem w sklepie Apple Store. CoinEx stawia na dalszy rozwój, a za priorytet stawia sobie przede wszystkim przejrzystość handlową i ograniczanie potencjalnego ryzyka.